Фольварочний Василь Іванович - вечір в Будинку письменників

В Будинку письменників 02.02.2016 року відбувся вечір, присвячений 75 - літтю прозаїка, поета, драматурга, політика та громадського діяча Василя Фольварочного         Представники Міністерства культури України, Національної спілки письменників України, Української бібліотечної асоціації, Буковинського та Тернопільського земляцтв в місті Києві, а також гості з Тернопільської області 2-го лютого 2016 року о 17-й годині зібралися в Будинку письменників України для вшанування з ювілеєм відомого українського прозаїка, поета, драматурга, політика та громадського діяча Фольварочного Василя Івановича, якому 30-го січня виповнилось 75 років

          Зустрічав учасників вечору сам ювіляр, звертаючи увагу на стенд з його книгами та періодичними виданнями, яких було чимало за 50 років творчої діяльності.

 

Ювіляра на творчому вечорі вітали: Герої України письменник Юрій Михайлович Мушкетик, поет і політик Дмитро Васильович Павличко та народний артист України Паламаренко Анатолій Несторович, який, крім сказаних вітальних слів, геніально прочитав уривок з роману Василя Фольварочного «На висотах орлиного лету» про участь Дмитра Гнатюка, тоді ще студента Київської консерваторії, в урочистостях, присвячених 70-річчю Йосипа Сталіна.

Сказав своє мудре слово і Міністр культури України в 2005 – 2006 роках, нині Перший заступник Міністра культури України, Ліховий Ігор Дмитрович.

А перший Міністр культури України в 1991 – 1992 роках, драматург та громадський діяч, народна артистка УРСР Лариса Іванівна Хоролець майстерно декламувала поезію ювіляра.

Модератор та ведучий вечору професор Неволов Василь Васильович дотепно жартував, надаючи слово для привітання учасникам, а також сам озвучив уривок з п’єси В.Фольварочного про український конкурс на звання королеви краси.

Директор Національного музею Тараса Шевченка в 2000-2005 роках, а нині заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Гальченко Сергій Анастасійович зупинився на багатогранній творчості ювіляра, даруючи свою унікальну роботу альбом-каталог «Повернені шевченківські раритети».

Керівництво Національної спілки письменників України, представлене Головою НСПУ Михайлом Сидоржевським, заступником Голови НСПУ Володимиром Шовкошитним та Головою Київської міської організації НСПУ Володимиром Даниленком, відзначили визначний внесок письменника-ювіляра в розвиток української романістики, поезії та драматургії, а також про відправлення подання керівництвом спілки щодо нагородження Фольварочного орденом «За заслуги» І-го ступеня.

Привітати ювіляра безпосередньо з сесійної зали Верховної Ради України до Будинку письменників прибули дві чарівні буковинки, народні депутати України Марія Матіос та Оксана Продан. Присутні були зворушені спогадами Марії Матіос, яка юнкою, в 15-річному віці, дуже переживала критику своїх початкових поезій, а Василь Фольварочний, тоді Голова Чернівецької обласної спілки письменників, дізнавшись про це, особисто приїхав до дівчини, щоб розрадити її. «Якби не Василь Іванович, то письменниці Марії Матіос могло б і не бути», - додала політик і видатна українська письменниця, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

А Василь Фольварочний справедливо зауважив, що майбутнім лауреатом Нобелівської премії з літератури обов’язково стане українка Марія Матіос.

Вітали ювіляра щирим словом, квітами і подарунками також делегація Буковинського та Тернопільського земляцтв міста Києва, Української бібліотечної асоціації, представники ієрархів Греко-католицької та Української православної церкви Київського патріархату, головний редактор «Літературної України», проректор Національної музичної академії, дружина ювіляра і письменниця Тетяна Пишнюк (Фольварочна) та багато інших.

Побажаємо Василю Івановичу Фольварочному многая літа та, як цьогорічному претенденту на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка, отримати цю заслужену нагороду.

.

 

 Обновлен 10 апр 2016. Создан 03 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником