Герасимов Віктор Володимирович – 11 липня 2017 року

Світлана Сілсава для сайту imirelnik.io.ua про один день В.Герасимова на Національному радіо 

Голос коментатора каналу «Культура» Національного радіо, поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Віктора Герасимова починає лунати в ефірі з раннього ранку і завершується пізно увечері.

 

Вже о 5.30 поет-пісняр розповідає радіослухачам про творчість композитора Володимира Верменича в авторській програмі «Золотий перетин. Українська пісня».

Саме Володимир Верменич написав музику до видатної, всесвітньо відомої української пісні «Чорнобрівці» на слова Миколи Сингаївського.

Але ще раніше, як зазначає Віктор Володимирович, композитор Верменич написав музику до найпершої пісні на слова Ліни Костенко «Спогад». Після цього видатна українська поетеса стала і поетом-піснярем. 

На завершення передачі звучить пісня на слова Ліни Костенко, музику Володимира Верменича «Спогад» у виконанні Юлії Пашковської.  

Відео пісні у вик. Валентини Купріної

 

А о 7.00 розпочалася інша програма за участю Віктора Герасимова «Мистецька афіша», в якій крім анонсу про концертно-мистецькі заходи тижня, що проходитимуть в Національній філармонії України та в Національному будинку органної і камерної музики, поет-пісняр запросив до студії естрадну співачку Оксану Радул, лауреата всеукраїнських конкурсів, солістку музичного колективу центрального виконавчого органу України з надзвичайних ситуацій.

Оксана Радул , що народилася в місті Вижниці Чернівецької області, перлині Буковинських Карпат, у вересні цього року відзначатиме своє сорокаріччя. В рамках передачі вперше на Національному радіо пролунала нова пісня співачки «Там, де ти і я» на слова заслуженого діяча мистецтв України Володимира Мельникова та музику вижницького композитора Тараса Бойчука.

 

      Відео пісні з благодійного концерту 27.03.2017

 

Повтор цієї передачі відбувся цього ж дня з 17.10 до 17.25.

 

Нарешті о 22.35 радіослухачі знову почули голос Віктора Герасимова в його авторській програмі «Золотий перетин. Українська пісня», яку автор присвятив військовій тематиці в сучасній патріотичній пісні.

Митець віддав належне авторові-виконавцю Анатолію Сердюку, народному артисту України Анатолію Матвійчуку, народним артисткам України Катерині Бужинській та Лесі Горовій, Герою України поету-пісняру Володимиру Матвієнку, композитору Леоніду Попернацькому та народному артисту України Олександру Василенку, а також згадав класиків військово-патріотичної пісні часів другої світової та післявоєнної доби Ігоря Шамо, Олександра Білаша, Дмитра Луценка, Олександра Підсухи, Анатолія Пашкевича та Миколи Негоди.

Насамкінець радіоведучий відрекомендував радіослухачам "одного із яскравих авторів сучасної патріотичної пісні" поета, полковника у відставці, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Мельникова.

Полковник згадав про свій творчий вечір – благодійний захід «Ми служимо народу України», який проходив на початку жовтня 2004 року за участі артистів практично всіх військових формувань та правоохоронних органів нашої держави, і представив свою пісню «Офіцери, панове» на музику Олександра Злотника, яка прозвучала в ефірі у виконанні народного артиста України, композитора і співака Павла Зіброва.  

Відео пісні у виконанні В.Березовського 09.05.2015

 

Завершила передачу ще одна військово-патріотична пісня «Клятва Україні» на слова Володимира Мельникова та музику автора слів і композитора Олександра Бурміцького у виконанні народних артистів України Леоніда Сандуленка та Наталії Бучинської, а також квартету «Новий стиль» Державного академічного ансамблю пісні і танцю МВС України.

Відео пісні з благодіного концерту 03.10.2004

 

А завершити цей огляд про один день на радіо поета-пісняра Віктора Герасимова мені хочеться віршами Володимира Мельникова, які він присвятив Михайлові Ткачу, Андрію Демиденку, Віктору Герасимову, Марянові Гаденку, Дмитру Гнатюку, Олександру Злотнику, Дмитру Павличку, Степанові Сабадашу, Павлу Зіброву й усім іншим творцям безсмертної української пісні – поетам, композиторам і виконавцям.

 

Уклін усім, хто створює пісні

 

Поет-пісняр викохує пісні,

Як батько, що зароджує дитину,

Цілуючи кохану і дружину

Із болем насолоди… Уві сні

Я бачив сон: ішли дощі рясні,

А жіночка вагітна біля тину

Співала тихо сонячні пісні

Своїй, ще ненародженій, дитині...

І відтепер так солодко мені

Вклонятися тій жінці, як святині,

Й усім пісням, що стали золотими,

Які не зникли в часі-бистрині…

Уклін усім, хто створює пісні.

 

                                                  Володимир Мельников

 Обновлен 15 июл 2017. Создан 14 июл 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником