Генерал-полковник Собков Василий Тимофеевич умер 1 апреля 2020 года

На 76-ом году 01.04.2020 ушёл из жизни первый в истории независимой Украины начальник Главного Штаба Вооруженных Сил Украины, командующий Сухопутных войск Вооруженных Сил Украины, Генеральный инспектор Генеральной военной инспекции при Президенте УкраиныГенерал-полковник Собков В.Т. родом з Хмельниччини.

Народився 20 жовтня 1944 року в селі Лисанівці Старосинявського району, за пів року до капітуляції нацистської Німеччини.   І тому з молоком матері Василь Тимофійович всмоктав бойовий дух славних воїнів-переможців, завдяки чому обрав і у своєму житті шлях захисника Батьківщини.

 

В сорок років він вже командує дивізією, маючи за плечима Академію бротнетанкових військ та Академію Генерального штабу. В сорок три роки командує армійським корпусом, а в сорок п'ять  - вже гвадійською танковою армією. За п'ять років пройшов шлях від командира дивізії до командуючого танковою армією!

 

З розвалом Радянського Союзу обіймає найвищі військові посади в Україні: начальник Головного штабу Збройних Сил України - Перший заступник Міністра оборони України; Командувач Прикарпатського військового округу та Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України - заступник Міністра оборони України; Генеральний інспектор Генеральної військової інспекції при Президентові України.

 

Соромно про це зараз казати, але останні роки свого життя генерал-полковник Собков В.Т. як військовий пенсіонер був змушений витрачати час та нерви не на лікування, а на захист своїх прав у судах щодо протиправного заниження пенсії, які також безперервно та цинічно порушуються владою і щодо кожного з нас навіть всупереч Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 №195.

 

Ми з сумом дізналися, що з 1-го квітня 2020 року припинило битись серце нашого бойового побратима, якого поховали 3-го квітня 2020 року в Києві на Байковому кладовищі столиці України.

 

Представники ліквівдованої у 2001 році Генеральної військової інспекції при Президентові України схиляють свої голови в скорботі у зв'язку зі смертю видатного воєначальника та державного діяча генерал-полковника Василя Тимофійовича Собкова, запевняючи його родину та друзів берегти світлу пам'ять про нашого справжнього друга і мудрого керівника.

 

Від імені особового складу Генеральної військової інспекції: Володимир Остапенко, генерал-полковник у відставці; Анатолій Макаров, генерал-лейтенат у відставці; Володимир Мельников (Имир Ельник), заслужений діяч мистецтв України, полковник у відставці. м.Київ, 06.04.2020Создан 06 апр 2020  Комментарии       
Всего 2, последний 1 мес назад
Yuriyyakubenko75 31 мая 2020 ответить
Тільки що прочитав сумно😩😩😩Колись в гшмоУ я був водіє у Василя Тимофієвича!!!!Співчутття рідним🙏🙏🙏
oksanasimmons 10 мар 2021 ответить
Какой ужас! Царство Небесное и Вечная Память ! Спасибо за всё Василь Тимофеевич!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником