Тамара Севернюк святкує 80-річний ювілей

Буковинське земляцтво вітає Тамару Артемівну з ювілеємВітання з ювілеєм Громадської організації Буковинське земляцтво в м. Києві «БУКОВИНА»

Шановна Тамаро Артемівно!

Ми щиро вітаємо Вас із днем Вашого славного 80-річчя.

Для буковинців міста Києва та членів Буковинського земляцтва Ви є самим щирим, мудрим і світлим голосом рідних Чернівців, Буковини та всієї України.

Це велике щастя для всіх сучасників, що 26 липня 1940 року на Хмельниччині народилася така яскрава, щедро обдарована талантами дитина, яка під зоряним небом Буковини стала зіркою світового рівня на поетичному небосхилі Всесвіту.

І хоча «зношене життя не перешиєш», скільки людських доль вже змінилось і зміниться ще під впливом Вашого слова в напрямку любові і добра, позбавившись психіки ненависті, заздрості та жадоби.

Тому ми зичимо Вам здоров’я, любові, нових геніальних шедеврів, які сприятимуть миру та процвітанню народів на нашій рідній землі.  Обіймаємо. Цілуємо. З ювілеєм!!!

 

Валерій Цибух, Микола Проданчук, Ростислав Тальський, Георгій Гайко, Євген Савчук, Любов Молдован, Мар’ян Гаденко, Павло Дворський, Сергій Лєкарь, Едуард Кузнецов, Василь Ілащук, Володимир Саєнко, Володимир Мельников, Ігор Яків’юк, Андрій Скибінський, Олександр Шапка, тріо "ЛИБІДЬ", Марко Файнер та ін. Київ, 26.07.2020


Біографія місткині

Тамара Артемівна Севернюк народилася 26 липня 1940 року в місті Старокостянтинів Хмельницької області в сім'ї вчительки та військовослужбовця.

Після закінчення семирічки поступила до Хмельницького педагогічного училища, після закінчення якого вчителювала в школі №5 міста Старокостянтинів.

В 1961 році поступила на філологічний факультет Чернівецького державного університету.

Після закінчення в 1966 році університету Тамара Севернюк працює в редакціях Путильської районної газети та в обласних  газетах «Молодий буковинець», «Радянська Буковина», «Буковина».

Одна за одною виходять її поетичні збірки та художньо-документальні книги: «На ранковій землі» (1961) , «Серце вміє співати» (1977), «Луны дня» (1981) , «Срібна папороть» (1983), «Озарение Августом» (1985), «Поезії» (1988), «Милосердие» (1988), «Джерельні веретена» (1991), «Летить душа наївна…» (1993), «Злам» (1993), «Заглянуть в озябнувшее сердце» (1995), «Заметіль забуття» (1996), Йорданська ніч» (1999), «Спокуса білої пустелі» (2001), «Дотик безсмертника» (2004), «Летючий промінь вічності» (2007), «О Чернівці, оаза дивини» (2008), «Крізь дим осеневих згорань» (2010), «В цупких обіймах німоти» (2011), «Щоб пам’ять почула слова» (2014), «Коли задихається серце» (2015», «Листя, що не опадає… Зблиски» (2016), «Зимний мятеж» (2017) та інші.

Тамара Севернюк була членом Спілки письменників СРСР. Є членом Спілки письменників України та спілки журналістів України. Заслужена діячка мистецтв України (2007), кавалер Ордену княгині Ольги (2020).

Талановита виконавиця та авторка музики до пісень на власні вірші. Деякі з авторських пісень у її виконанні  видані в музичному альбомі «Послухай тишу».

Музику до пісень на вірші Тамари Севернюк також написано Анатолієм Кос-Анатольським, Левком Дутківським, Павлом Дворським, Володимиром Лобураком, Олександром Злотником, Леонідом Затуловським, Йосипом Ельгісером, Володимиром Прокопиком, Марком Файнером, Володимиром Мельниковим та іншими.Создан 27 июл 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником